Reakcia bola u všetkých rovnaká. Najskôr neistota, potom prekvapenie a nakoniec zrnko zvedavosti zasadené do nepokojnej mysle.

Denisu zaliala horúčava, keď otvárala ružovú obálku z drahého papiera, na ktorej bolo zlatou farbou vyryté jej meno a stručný odkaz s adresou: “Si jednou z nás. Ochutnala si čaro drogy, užila si si dokonalý sex a podviedla si človeka, ktorý ťa ľúbi. Čakáme Ťa v pondelok o 19:00.” Netušila, čo to môže znamenať. Obálku jej niekto musel osobne vhodiť do schránky, pozná jej meno, adresu aj tajomstvo. Začala upodozrievať svojho priateľa z podlej hry, ktorú na ňu nachystal ako pomstu za neveru, o ktorej sa určite dozvedel. V hlave si vytvárala absurdné scenáre a počítala algoritmy pravdepodobnosti. Hádanku však nerozlúštila. Namiesto toho sa rozhodla, že na stretnutie príde a ak tam bude čakať Martin so slzami v očiach a finálnym preslovom o rozchode, chcela to akceptovať. Ospravedlní sa, nebude žiadať odpustenie za tento prečin a bez slova sa zbalí z vypadne. Rozhodla sa akceptovať pravidlá tejto hry a ak jej Martin nevedel vyjasniť svoje zistenie a zámery priamo do očí, na sedačke v ich obývačke a miesto toho organizuje takéto ceremoniálne scény, nech!
Denisa však v ten štvrtkový večer, filozofujúc pri panelákových schránkach, netušila, že túto hru neusporiadal jej snúbenec Martin. Tak, ako za väčšinou pozoruhodných a tajomných stretnutí, aj tu stojí v zákulisí niekto neznámy. Adam. Majiteľ siete penziónov, vplyvný muž z pozadia, pohľadný štyridsiatnik za vodou. V živote vyskúšal už takmer všetko, spoznal veľa foriem zábavy, prešiel si aj drogami a v mladosti skĺzol po šikmej ploche až na samotné dno. Teraz, po tvrdo vybojovaných a ťažko vydretých úspechoch, plytval peniazmi a netradičnými spôsobmi sa rozptyľoval. Keď sa mu jeho kamarátka zdôverila s jej neverou a okolnosťami, ktoré jej predchádzali, na um mu prišla netypická idea – chce spoznať čo najviac žien s podobným scenárom, chce poznať ich pohnútky a správanie. Prostredníctvom svojich konexií vyhľadal deväť osudov a zorganizoval ich stretnutie v luxusnej rezidencii kúsok za Bratislavou. Deväť protagonistiek sa malo zísť na usporiadaní Adamovej úchylky, chcel ich všetky vidieť a dotýkať sa ich, mať ich pod kontrolou ako všetkých svojich zamestnancov. Vzrušovala ho predstava žien, ktorým videl do duše a poznal ich skryté tajomstvá. Toľkokrát si predtým prelistoval profily týchto nezvyčajných aktérok a zamýšľal sa nad dôvodmi ich konania, nevedel prísť na to, prečo vášeň vždy vyhráva a či sa dá preľstiť a nechať zvíťaziť aspoň raz rozum.

Čas postúpil. Nadrozmerné moderné hodiny visiace na stene ukazovali niečo po ôsmej a v dome sa pri zvukoch klubovej hudby zišlo sedem dievčat. Adam situáciu sledoval na počítači na druhom poschodí a úpenlivo premýšľal, prečo Momo a Zuzana neprišli. Nechcelo sa im merať cestu? Ochoreli? Alebo rýchlo sfúkli plamienok, ktorý vzbĺkol v ich srdciach, keď otvorili pozvánky. Ich neprítomnosť však nebola teraz dôležitá. Sedem z nich dorazilo, a to je podstatné. U siedmych sa plamienok chopil moci a rozrástol sa v pahltný oheň, ktorý zahasí len príchod do neznámeho domu a stretnutie s ľuďmi, ktorých nikdy nevideli, a predsa tušili, čo sa bude diať. Sedem žien, ktoré na monitore Adamovho laptopu chodili po prvom poschodí, sem-tam prehodili pár slov, sedeli, stáli, ležali, smiali sa, tvárili sa vážne, no všetky čakali. Ich pohľady prezrádzali pochyby a domnienky. Napriek tomu, že sa nepoznali, vedeli, že ich spája jedna podstatná skúsenosť – tajomstvo o nevere. Adam sa kochal týmto pohľadom a snažil sa vyčítať z ich pier a hláv, čo sa tam odohráva. Bol vzrušený a napätý, azda aj hrdý, že zorganizoval takéto bizarné stretnutie.

Teraz už Denisa celkom zabudla na svoje konšpiračné teórie o Maťovej pomste. Keď vstupovala pred pol hodinou do domu, v ktorého okolí sa s Maťom nikdy nepohybovali, zbadala ďalšie dve dámy a vdýchla výpary vonných sviečok, bolo jej jasné, že tu nepôjde o žiadne negatívne výlevy výčitiek. Prišla, aby konala hriech a prepadla ďalšej nástrahe života. Od svojej aférky v opere ochutnala sladké ovocie nevery aj u svojho súkromného učiteľa angličtiny a mala tiež náhodný sex s českým otcom a manželom vo vírivke počas relaxačného pobytu v kúpeľoch so svojím snúbencom. Jej telo ju vždy nemilosrdne presvedčilo o svojich potrebách; a dnes, po tom, čo si odložila kabát a odhalila krásnu bielu blúzku a čipkovanú podprsenku pod ňou, túžila po uvoľnení. Atmosféra plná vzrušenia a zmiešaných pocitov jej priamočiaro oznamovala, že nepotrvá dlho, kým sa jej cieľ splní.

Hanblivo oslovila sympatickú krátkovlasú slečnu, ktoré stála pri dverách a usrkovala z farebného drinku. Predstavila sa ako Miki. Krátko na to sa k nim pridala aj naoko neistá blondína, ktorá si neustále napravovala hodinky a nervózne pozerala po ostatných. Bola to Helena. Vonku ju už vyše štvrť hodiny čakala kamarátka v aute, ktorá ju mala hneď odviesť naspäť a v prípade, že by sa niečo stalo, kontaktovať políciu. Nevedela presne, kvôli čomu dostala pozvánku a jediné, čo ju napadlo, bola nedbalá a impulzívna nevera so známym. Chcela mať však vo veciach jasno a tak prišla. Zvedavo sa zapojila do dialógu Denisy a Miki a snažila sa zistiť, o čo tu ide. Keď sa potvrdili jej predpoklady, rozlúčila sa, nasadla do auta a odišla. Nepotrebovala pokračovanie. Vedela, že to, čo sa v júli udialo v jej izbe, bolo jednorázové, nepremyslené a zvieracie. Nezažila premenu ako tie ostatné. Zostala rovnaká a sama sebou.

Najráznejšou premenou však prešla Janka. Len matne si spomínala na bežkársku chatu, kam prišla ako nevinné slušné žieňa s tvrdo stanovenými  morálnymi zásadami; z nej však odchádzala už ako celkom iná žena. Dospelá tridsiatnička, s balíčkom fixných zásad a poctivej výchovy, ktorý bez pardónu odhodila do najbližšieho smetiaka a nastúpila na materiálnu povrchnú dráhu pôžitkárskeho života. Uvedomila si, že žijeme prikrátko na to, aby sme boli poslušní a zbabelí a rešpektovali pravidlá niekoho vyššieho. Konvertovala na vieru ega.

Dnes oblečená v tesnom korzete z kože, s prsiami vulgárne vystrčenými, skrátené rozpustené vlasy odfarbené na hnedočerveno a vo vysokých opätkoch. Dámy, ktoré nepoznali jej minulosť by nikdy neverili tejto neuveriteľnej premene. Predpokladali by skôr, že ide o necudnú sekretárku, ktorá rada chodí za šéfom rebelovať za vyšší plat a prémie a on bez slova plní jej rozmary za podmienky, že ona splní tie jeho. Sedela vystretá na taburetke, dlhé nohy zvodne prekrížené, a nedočkavo si hrýzla pery. Podrobne si prezerala všetky prítomné ženy a sčasti ostýchavo sa hladkala ľavou rukou po pravom zápästí.

V bielom koženom kresle v rohu miestnosti videla Moniku. Vyzývavo ležala na pravom boku, podopierala si hlavu malým vankúšom a akurát si prešla rukou cez vlasy. Mala na sebe iba podprsenku, nohavičky a čierne lodičky na vyššom opätku. Veľmi nežne a bojazlivo cítila prechádzať po svojich nohách Stankine dlhé nechty. Len sa rozpačito usmievala a dala jej najavo, že jej to vôbec nie je nepríjemné. Stanka sedela hore bez, a mala oblečené len priliehavé biele nohavice bez opasku a nízke balerínové topánky. Medzičasom sa rozišla so svojím partnerom a pestovala lásku k svojej priateľke, s ktorou sa veľmi zblížila aj na duchovnej úrovni. S Monikou sa poznali, kedysi spolu pracovali. Táto skutočnosť ju nesmierne potešila, pretože si našla v cudzom dome spojenca, ktorý zdieľa časť jej osudu.

Skupinu siedmych žien uzatvárala Lucia. Útla slečna oblečená v čiernej minisukni, ktorá odvážne prezrádzala, že ráno pozabudla na nohavičky. Žlté tričko na ramienka mala napasované na malých a predsa výrazných prsiach a keď ráno zrejme zabudla aj na podprsenku, tento pohľad bol viac než príjemný. Lucia sama nevedela, prečo dnes prišla. Po tom, čo bola znásilnená a tento, pre iných pochopiteľne poznačujúci zážitok, vnímala ako nový obzor, sa jej sexuálny život s partnerom Jurajom badateľne zlepšil. Pri zariaďovaní ich bytu nemyslela len na nové kreslo, či farbu políc. Do nočného stolíka vložila malý bič a niekoľko vibrátorov neľudských rozmerov. Juraj to po ľahkom šoku pochopil a netušil, že ich posteľové spolužitie natoľko rozkvitne. O znásilnení v terénnom aute pod diaľničným mostom sa nikdy nedozvedel. A nikdy sa nedozvie ani o návšteve luxusnej vily, ktorá Luciu stále držala v očakávaní.

Pozornosť všetkých dievčat onedlho upúta postava urasteného muža kráčajúca dolu po schodisku. Šesť párov očí si skúmavo prehliada Adama. Ten sa zastaví na predposlednom schode, poobzerá sa po miestnosti a charizmatickým hlasom sa prihovorí:

“Svoje pozvanie som adresoval silným osobnostiam, ktoré sa povzniesli nad upäté hranice morálky a konvencií, ktoré spadli do pasce drogy a levitovali v atmosfére rozkoše. A užili si to. Prišli ste, a tým ste ma opäť presvedčili, že moja voľba bola správna. Bavte sa a nehľaďte na ostych a dôsledky! Žiadne nebudú. Tu vás súdiť nikto nemieni ”.

Adam sa usmial a na komodu pod schodiskom položil nejakú nádobu, odkrútil vrchnák a privoňal. Bol to materiál privezený z Bolívie, extrakt z rastliny, ktorá preformuje človeka na pudové zviera a vzbudzuje v ňom chtíč a vášeň. Už neraz si overil jej účinnosť pri orgiách, ktoré tento dom tak často hostil. Aj dnes sa tu budú konať dôkazy ľudského fyzična prvej úrovne, za ktoré sa hanbíme a starostlivo ho uschovávame pod oblečením a kožou. Adam už dávno pochopil, že cesta odriekania a neakceptovania svojich vnútorných túžob a sexuálnych vízií, nie je správna. Vo svojej vile ponúkal východisko a priestor pre meditáciu. Ponúkal pre mnohých zázrak.

Rastlinné afrodiziakum sa úspešne vmiešalo do vzduchu a pomotalo všetkým hlavy. Teraz už nikto nevidel hranice medzi tým, čo sa smie a čo sa nepatrí. Všetci zabudli na čas.

Adam zamieril k bielemu širokému kreslu, kde Monika skúšala svoj prvý bozk so ženou. Stankin jazyk jej ukazoval novú dimenziu príťažlivosti. U prítomných to nespôsobovalo žiadne škandalózne reakcie, práve naopak. Všetky chceli vyskúšať nepoznaný pocit. Adam bol rozpálený. Prišiel ku kreslu a prikázal Monike, aby si sadla. Jediným pohybom z nej strhol nohavičky a Stanke ukázal, čo má robiť. Monika bola v roztržení. Cítila bozky a jemné vlhké dotyky nenásytného jazyka inej ženy, bývalej kolegyne, na svojich stehnách. Približovali sa k ohanbiu, až kým ju celú pohltili. Adam si uvoľnil nohavice a sadol si na kreslo vedľa Moniky. Netrvalo dlho, kým prišla Denisa, kľakla si a začala ho uspokojovať spôsobom, ktorý cudné ženy nepoznajú. Pri tom si pevne zvierala rukou lono a keď zriedkavo otvorila oči, videla, ako Adam vášnivo bozkáva Moniku. Videla jeho veľkú ruku na jej bielom brušku, hladkať, jemne škriabať, a zachádzať aj na prsia a krk. Chlípne a nedočkavo.

Túto horúcu scénu si kúsok vedľa vychutnávali Lucia, Janka a Miki. Nežne sa vzájomne dotýkali a mali chuť sa intímne spoznávať. Lucia vytiahla menší úzky bičík, pripomínajúci skôr koženú palicu s jemnou šticou na konci, ktorým opatrne krúžila po Jankiných bradavkách. Potom prešla pomedzi prsia a schádzala cez jej kožený korzet až ku stehnám, kde drsno zašla medzi nohy a začala pomaly trieť. Janka sa červenala a ticho vzdychala. Lucia jej rozopla korzet a zašla rukou do lona. Bola celá vlhká. Oblizla si prsty a ešte raz neohrabane začala hrať s jej ohanbím. Miki sa vyzliekla a kým sa Janka chvela vo vášni, nežne ju hladila a bozkávala jej krk, pery a jazykom prechádzala po brade. Potom zašla za ňu, jemne jej masírovala chrbát a prešla až k zadku. Venovala mu tisíce bozkov, zapájala prsty a na záver Jankinmu pozadiu uštedrila sexy facku. Lucia a Miki ju chytili za ruky a pomaly doviedli k Adamovi. Ten celé predošlé predstavenie striedavo pozoroval a teraz vedel, ako chce pokračovať. Ako neandertálec riadiaci sa hormónmi, ktoré v jeho tele vybuchovali ako novoročný ohňostroj, vstal, vzal gél a Janku dôkladne pripravil na novú dimenziu sexu. Svoje zadné vrátka ešte nikdy pre nikoho neotvorila, teraz bola tá pravá príležitosť na jej ďalšiu premiéru.

Kým do nej Adam zozadu vnikal, najskôr opatrne, potom však surovo a nadoraz, Lucia plieskala bičom po Jankinych stehnách. Koniec tohto nástroja sa vždy letmo dotkol aj jej mušle a netrvalo dlho, kým Janka po prvýkrát v živote zažila análny orgazmus. Triasli sa jej kolená a horko-ťažko sa jej podarilo čo i len oprieť o tapetu s motívom mora. Vysilená sa napila drinku a pozorovala ostatných.

Adam sa zvalil na biele kreslo a pohľadom naznačil Denise, že má nasadnúť. Bez slova poslúchla a nehanebne riadila tempo rozkoše. Užívala si každý jeden pohyb a atmosféra domu, ktorý sa premenil na novodobú Sodomu. Dostávala sa do varu. Vnímala Stankine dotyky na prsiach, opätovávala je bozky a videla jej ruku svedomito pracovať v rozkroku. Denisa náhle zosadla a dala priestor Monike, aby sa naplnila Adamovým mužstvom. Vystriedali sa postupne všetky. Po tom, čo Adam tento nápor vášne už neudržal a rozsial svoju esenciu lásky všade naokolo, dopadla Miki jedna kvapka priamo na peru. Hornou perou to oblizla a prepadlo ju ešte väčšie vzrušenie.

Všetky ženy si nedbanlivo ľahli vedľa seba, či skôr cez seba, vášnivo sa bozkávali, ich telá sa kĺzali po sebe, poznačené potom, slinami a rozliatym alkoholom. Venovali sa masturbácii. Adam ich pozoroval, prehrabával sa im vo vlasoch, Lucku samovoľne drsne pleskol po zadku. Vzrušenie sa kriticky stupňovalo. Takto si užívajúc tam ležali snáď aj trištvrte hodiny. Potom celú miestnosť zachvátil spoločný orgazmus. Lucka, Miki, Monika, Denisa, Janka ani Stanka sa ani len neodvážili tušiť, že niečo také existuje. Vedeli, že spoločný orgazmus s partnerom je veľmi vzácny. Dosiahnuť však vrchol spoločne v skupine, ba dokonca v skupine žien pre nich zrejme ostane najcennejšou skúsenosťou, fantáziou, emóciou, nepochopiteľným zážitkom. Niečím, čím sa nikdy nebudú chváliť, len sa decentne pousmejú a spomenú si na luxusnú vilu a svoju odvahu vstúpiť do nej. Adam a jeho najdôvernejší a najvplyvnejší obchodní partneri budú túto delikátnu udalosť sledovať na zhotovenej nahrávke, pri fľaške kvalitného alkoholu a fajčiac pre smrteľníkov nezaplatiteľné cigary.

Týchto šesť žien si z vily, za ktorou zatvorili dvere, odnieslo obrovský objav. Svoje vnútorné ja, ktoré sa bez predsudkov odkrylo. V tom dome boli ony. Ony samy. Bol to ich vnútorný svet a boh, za ktorý ich nemožno odsúdiť, ani chváliť. Môžeme iba trpezlivo dúfať, že raz si aj my nájdeme v schránke pozvánku z kvalitného ružového papiera so zlatým gravírom nášho mena.