V prítmí útulnej izby, oblepenej tapetami s abstraktným motívom, stál malý okrúhly stolík z čierneho dreva. Oslňujúce bodové svetlo lampy nestabilne sa knísajúcej na stolíku osvetľovalo balíček tarotových kariet, niekoľko tenkých knižiek o planétach a astrológii a zdrap papiera s nečitateľnými poznámkami a jednoduchými nákresmi geometrických tvarov a línií, ktoré ich spájali. V rohu tejto miestnosti sedelo na kresle nízke energické dievča s výraznými ryšavými vlasmi bujaro rozčesanými do stratena. Smiala sa a poloserióznym hlasom rozprávala do telefónu svojej najlepšej priateľke horúce zistenie. Túto zmyselnú vílu odjakživa volali Momo. Milovala mágiu čísel a tarotu, skúmala a študovala s vášňou všetky postavenia planét, ich vplyvy na ľudí a vzťahy, ovládala vlastnosti všetkých znamení zvieratníka. Považovala sa za expertku a dokonca sa občas pokúšala o jasnovidectvo. Bola to mýtická a zaujímava osoba s nezvyčajnými záľubami.

Aj preto ju Viktor miloval. Plnil každé jej prianie a neváhal zostať v práci dlhšie a snažiť sa o povýšenie, aby ich už netrápila finančná stránka prenájmu trojizbového bytu v širšom centre. Momo už pred štyrmi rokmi nástojila na vlastnej izbe, akejsi pracovni, kde by sa venovala svojím výskumom a veštbám. Viktorovi na nej neskutočne záležalo. Bol k nej pozorný, častokrát jej nosieval kvety, džentlmensky sa správal, v spoločnosti i doma. Momo ho tiež mala rada, ale neskoré návraty z práce, čoraz zriedkavejší ľúbostný život a jeho prehnané vyznania lásky v nej vyvolávali prúd nevinne zákerných myšlienok.

Automaticky stíšila hlas, telefón si prisunula bližšie k ústam, a nedočkavej priateľke začala v predtuche zvedavosti rozprávať príbeh jej posledných dní. Zo začiatku to považovala za pochabosť a jednoduché rozptýlenie všednosti, zdalo sa jej to len náhodné a neprikladala tomu žiaden význam. Ale keď sa naplnila väčšina znamení, stmelila si z náznakov skutočnosť. Čísla a karty, postavenie planét a kombinácie znamení Momo napovedali stretnutie významného človeka, partnera jej života.

Karty sú však slepé a nevidia, čo sa deje na pozemskom svete, netušia ako funguje vzťah milujúceho muža a prijímajúcej ženy, drzo podnecujú a vnucujú to, čo chcú, až kým človeka nedostanú do mylného presvedčenia, do ilúzie šťastia a lásky. Zasiahli ju priamo do srdca a vykreslili osudný moment.

Vysoký muž ponášajúci sa na hrdinu vojnových filmov, jemne prešedivelý a predsa mladý a pevný, kozorožec narodený o pol siedmej ráno, trinásteho januára. Všetko sedelo, bol čínsky rok tigra a v kombinácii s jej astrologickým profilom to muselo byť isté. Ich náhodné stretnutie v málo navštevovanej čajovni a okamžitá súhra ich myšlienok ju presvedčila. Karty nikdy neklamú. Vo velení mágie súhlasila, že sa stretnú a zažijú vyššie spojenie v lese, na mieste, ktoré Momo milovala a pravidelne naň chodievala študovať astrologické a numerologické diela. Adamovi, vysokému mužovi jej tarotovej veštby, podrobne popísala, ako sa tam dostane.

Keď kráčala úzkou lesnou cestou len zriedkavo lemovanou práchnivými lavičkami, všimla si na jednej z nich pyšne sedieť bieleho holuba. Hrkútal a strnulo mykal hlavou. Potom zatrepotal šedými krídlami, chvíľu sa hýbal na mieste a vzápätí vzlietol priamo pred ňou, šikmo, smerom ku korunám stromov, v ktorých sa o chvíľu stratil.

Momo pokračovala v ceste a po necelých dvadsiatich minútach zišla z cestičky a kráčajúc popri rozpadnutom altáne sa dostala na čistinku obklopenú lesom; celkom malú. Keby na nej postavali stánky a nízke meštiacke budovy, možno by sa ponášala na jedno z námestí jej rodného mesta. Podišla asi do stredu, zhlboka sa nadýchla a malú tašku, v ktorej bola pobalená, položila na zem vedľa seba.

Vyzliekla sa. Rozprestrela širokú žltú deku, vcelku hrubú, sotva možno uveriť, že sa zmestila do skladnej tašky pod rameno. Sadla si a zacítila príjemné teplo sálajúce z vlákien deky a trochu nepríjemné podlažie trávy a zeminy. Vystreté ruky ju držali v spriamenej polohe a nohy si pomaly uložila do tureckého sedu. Na stehnách ju chladili bosé nohy. Sklonila hlavu a pozorovala, ako jej všade na tele naskakuje husia koža z chladného vánku neskorého leta. Videla tiež bránu svojho tela skrytú pod hustým tmavým ochlpením, ktoré nikdy neupravovala. Romantika tejto chvíle ju celkom dostala. Mimovoľne siahla svojou rukou na ohanbie, skúsene sa dotýkala sama seba a spúšťala snovú dráhu prítomnosti. Páčilo sa jej to. Rozstrapatené červenožlté vlasy jej zakrývali šiju a spredu siahali do polovice poprsia. Spod nich trčali len hrubé, celkom očividne stuhnuté bradavky kvôli náporu neskoroletného vánku a prichádzajúceho vzrušenia. Ľavou rukou sa stále pridržiavala v sedavej polohe, kým tou druhou skúsene prechádzala dlhšími červenými nechtami po bruchu a prsiach, upravila si vlasy, a mimovoľne ovoňala prsty. Užívala si každú minútu čakania. Zostávala úplne pokojná a nič ju nevyrušilo. Vedela, že na toto miesto cez pracovný deň málokto zavíta, a jednoduché letné šaty mala pre každý prípad stále položené hneď vedľa seba. Práve keď na ne siahla, aby si overila ich prítomnosť, zazrela v diaľke blížiacu sa postavu. Prichádzal Adam. Pomaly kráčal a vychutnával si pohľad na nahú ryšavku, ktorej vlasy splývali s farbou hnednúceho lístia na stromoch a obklopovali okrúhlu tvár s výrazným mejkapom. Na pootvorených perách jej svietil silnočervený rúž a oči zdobili ružové tiene. V tom momente bola pre Adama stelesnením krásy a túžby. Ticho sa pozdravili a navzájom vytušili, že viac slov je zbytočných. Pohladil ju po líci, pobozkal a bez dlhého premýšľania, chytiac Momo pevne za zadok, strčil svoju hlavu medzi jej chudé a predsa pevné nohy. Jeho jazyk privádzal Momo do šialenstva, vzdychala každým svojím výdychom, nekontrolovane spájala stehná a tlačila ich k Adamovým ušiam, rukami ho pevne držala za vlasy a ako kapitán riadi svoju loď bezpečne do prístavu, tak aj ona smerovala jeho ústa do konečnej stanice rozkoše. Adam ešte nikdy neochutnal také vlhké vyvrcholenie svojho snaženia. Odplatne ju bozkával na každej časti tela, a citlivo ju prevrátil na bok. Hlboko do nej vnikol a tým spustil druhú vlnu lásky v rozvášnenom tele tejto ryšavky. Spravili sa naraz. Napriek tomu Momo neprestávala v gymnastike rozkoše a po krátkej chvíli sa opäť vlnila v rytme svojho orgazmu. Obaja vyčerpane padli na žltú vlnenú deku, tentokrát celí mokrí a rozhorúčení, bažili po chladnom vetre predvídajúcom začiatok jesene. Vo vzduchu cítli vône lesa a pachy nahých tiel. Ležali tam snáď hodinu.

Keď sa obliekli a vydali na cestu, zastavili ešte na chvíľu pri jednej z mnohých práchnivých lavičiek. Dali si priateľskú pusu na rozlúčku a rozdelili sa. Momo bola zmyslami úplne inde. Uverila moci svojho výkladu a životnej zmeny.

Momo bola v to popoludnie vtiahnutá do drogy čísel, karát a astrológie. Nevedela azda, že v bizarnom svete náhody nejestvujú istoty, predpoklady, znamenia? Len ťažko sa možno spoliehať na určitosť vlastného výkladu, na svoje pocity, vnímanie a myšlienky, lebo všetko osobné je pominuteľné a menné. Pocity ani myšlienky jej neprezradili Adamov následný odchod do zahraničia. Momo tak nenašla svoju celoživotnú a pravú lásku, našla len jednorázový sex a podlú neveru, dômyselne skrytú v balíčku tarotových kariet.