Prítmím malej izby jedného sídliskového paneláku sa rozliehal tichý ženský plač. Nedávno podvedená Eva stále nestrávila neveru svojho manžela, jeho následný útek do hotela neďaleko ich bytu a pripravovaný rozvod. Dlhšie utajovaná aférka s Matúšovou náhodnou známosťou vyšla na povrch priamo pred Evinými očami a netrvalo dlho, kým k nej Matúš bez okolkov pripojil oduševnené vysvetlenie a konečné zúfalé priznanie. Eva ho už dlho nudila. Po roku známosti bolo ich manželstvo prirýchlym a príliš záväzným krokom. Opantanie zo zaľúbenia sa potichu vytratilo a každodenný rutinný život podložený oficiálnym dokumentom pristrihovalo Matúšovi pocit radosti a voľnosti zo života. V nespokojnom mužovi začal praveký pud bojkotovať obranné mechanizmy, advokátov slušnosti, vernosti a pokory a spustil v ňom reakcie, ktoré povedú k premene slušného manžela na dychtivé zviera. Zakázané chute skresávané Evinou láskou, všeobecnými morálnymi konvenciami a názormi známych si prebojovali svoju cestu do srdca a rozumu tridsiatnika Matúša a dôkladne mu nastavili nový pohľad na svet. Začal sa viac zaujímať aj o neznáme dámy, prítomnosť nových tiel v ňom spúšťala vibrácie túžby a náladu na lásku na krátko. Postupne sa stal poslušným vojakom tohto pudového diktátu a bolo len otázkou času, kedy sa mu napokon úplne poddá.

S Evou trávievali čoraz menej spoločného času, hľadali si vlastné záujmy a spoločnosť.  Matúš sa od nej odpútaval a lipol už len na svojich lživých pocitoch. Je správne, aby ženatý muž vôbec hľadel na cudziu ženu tak, ako by mal hľadieť na svoju manželku? Prečo sa ho takmer vždy pri diktáte alkoholu zmocní nadvláda penisu a zameriava svoje kroky mimo teritória vzťahu? Čo je také vzácne na príležitosti, na chuti lovu, na príťažlivosti nového tela? Keby tak bolo možné ovládať opantaný mozog, ozrejmiť mu pravý zmysel bytia a oslobodiť ho od nekonečného hľadania niečoho, čo už dávno má. Darmo, telo túži po novom zmysle, dotyku, zážitku… Ťažko potom presvedčiť samého seba o nepotrebnosti takejto skúsenosti. Nemožno bojovať proti veterným mlynom, najmä keď dujú silné vetry hormónov a túžby, ktoré im dodávajú potrebnú silu.

Matúš azda aj tušil, že záhadné zmeny v jeho vnútri nebudú prospešné pre nikoho a jediným výsledkom zostane zruinované manželstvo. Prchký čin podkope posledné zvyšky dôvery a naštrbený vzťah sa rozletí ako domček z karát. Záhadné signály jeho tela a neúprosnú túžbu po iných ženách však rozlúštiť a odstaviť nedokázal.

Pred dvoma mesiacmi ho radar v jeho rozkroku zaviedol do bytu sympatickej študentky Moniky. Ich zoznámenie prebehlo absolútne náhodne. V biznis kaviarni na prízemí budovy, kde pracoval, sa mu v nekonečnej rade na preso prihovorila táto mladá slečna s telom začínajúcej modelky. Pri bezduchej konverzácii plnej úsmevov a tanci koketných pohybov Matúša pochytila nekonečná chuť Moniku spoznať oveľa bližšie než na polmetrový odstup.

Pár telefonátov a spočiatku veselých, no neskôr šteklivých mailov, ktoré nenápadne naznačovali možné nežnosti v súkromí, stačilo na to, aby si prišiel Matúš vypiť čaj do dvojizbového bytu kúsok od centra mesta. Monikin spolubývajúci v ten štvrtok odišiel už skoro pred týždňom domov na východ, a tak sa stal chladný a opustený byt zámienkou na nevyhnutné zahnanie samoty.

Čaj ešte nestihol vychladnúť a uvoľnená blondýna pripitá radosťou z očakávania už koketne nakláňala hlavu a naznačovala Matúšovi, kam má smerovať svoje najbližšie bozky.

Kým sem Matúš prišiel, nedokázal ovplyvniť myšlienkové pochody vo svojej hlave. Rozum len strnulo skúmal všetky výhody a nevýhody jeho konania, zatiaľ čo jeho vnútorné telo a akási vyššia sila ho nenápadne ťahala do vysokého sídliskového paneláka na šálku čaju. A teraz ho núti privoniavať k Monikinym rozpusteným vlasom a plniť jej naznačené želanie po bozku. V Matúšovi sa spustil autopilot vášne a naznačoval mu súhru nasledujúcich krokov.

Podstatne by jeho napätie vystupňoval aj Monikin odraz v zrkadle, keď sa pred dvoma dňami pozorovala pri sebaukájaní. Opatrne sa dotýkala pravou rukou svojej mladej pevnej a úzkej štrbiny, pričom si prsty ľavej ruky pomaly strkala dnu. Sedela na zemi a letmým pohľadom sa pozorovala v zrkadle opretom o stenu. Cez pevne zovreté pery len zhlboka dýchala.

Teraz však Matúšov jazyk veľmi ľahko prekĺzol dnu a vychutnával si útle ústa zmyselného dievčaťa. Bola nedočkavá a vyhladovelá po chlapovi. Matúša drsne olizovala a s privretými očami nahmatávala jeho úd v nohaviciach. Kým ho držala a bez ostychu po ňom rukou rýchlo prechádzala, pritláčala si Matúša stále silnejšie k ústam, až mu nakoniec prisunula hlavu ku svojim prsiam. Boli trošku menšie a Matúš si už skôr uvedomil, že pevne držali pod tričkom aj bez podprsenky.

Monika túžila po väčších. Naposledy si však uvedomila, že nie je až taká nespokojná. Bolo to vtedy pred zrkadlom, keď v dlaniach rozohriala telový olej a spravila si poriadnu masáž bradaviek, že takmer sfialoveli. Po prvotnej jemnej predohre sa uvoľnila a dnu sa jej postupne zmestilo viac prstov. Pri zrkadlovom spoznávaní samej seba zistila, že by neodmietla ani ženu. A už vonkoncom nie, keď je nadržaná. Priamy výhľad na roztúžené dievčenské telo, hoci svoje vlastné, ju dostal do varu.

Matúšove nohavice rozopla ako skúsená prostitútka a s nemenej vycibrenou praktikou sa pustila do orálneho sexu. Vychutnávala si každý centimeter tej tvrdej pálky, ktorú zároveň pevne masírovala i sala. V jej nohavičkách už vybuchoval vulkán, ktorý si chcel Matúš rázom vychutnať. Okrem toho cítil, že takýmto tempom sa pomaly urobí a to by sa teraz vôbec nehodilo.

Monika milovala dôkaz mužského orgazmu a teplý prúd, ktorý cítila na svojom tele. Pred zrkadlom bez hanby rozohrávala čísla so svojimi kolegami, najmä so svojim šéfom, charizmatickým štyridsiatnikom. Predstavovala si jeho vysoké atletické telo, zarastenú tvár, veľké dlane, ktoré ju nemilosrdne schytia a poriadna výbava jej vysporiada neustále baživú vagínu. Čím väčší obsah v trenkách, tým lepšie. Veď koľkokrát si po dohodnutých sexuálnych stretnutiach nevedela ani tri dni poriadne sadnúť. A presne to očakávala aj od Matúša. A nemýlila sa.

Matúša zrazu prekvapila nečakaná surová facka od Moniky, keď sa ju snažil jemne odtiahnuť a dostať sa k jej rifliam. Ani náhodou. Bude robiť to, čo mu prikáže. Z roztopašného dievčaťa sa vykľula vulgárna žena. Sama si vyzliekla nohavice, strhla zo seba červené nohavičky, vyšla k Matúšovi na gauč a obkročila ho. Zavelila nadávkou, aby spravil, čo si želala. Keď sa Matúš ponoril do jej voňavého rozkroku a začal si ju vychutnávať, zistil, aká je citlivá. Vzrušoval ju každý dotyk jazyka, každé pohladenie pomocnej ruky. Pevne ho držala za vlasy a hlasno vzdychala. Nedala mu vydýchnuť. Nechala sa ukojiť až dokonca. S roztrasenými nohami sa pomaly spustila do kolien a poďakovala sa vyzývavým bozkom. Zacítila na sebe Matúšovu pálku a celé jej vzrušenie sa vrátilo. Zhodila ho na gauč a bez slov si naňho nasadla. Začala jazdiť rýchlo a drsne, nechtami zarytá do Matúšovej hrude. Škrábala ho, potom ho opľula a uštedrila ďalšiu facku. Špinavé nadávky striedala s horúcimi bozkami, až sa zrazu prestala hýbať, vstala, oprela sa zboku o pohovku a vyžiadala si zmenu polohy. Chcela Matúša cítiť aj zozadu. Keď do nej začal vnikať, pritisla k sebe stehná a rytmickými pohybmi mu dopomáhala. Potom sa vystrela, zozadu ho chytila za hlavu a šepkala mu neslušnosti. Matúš si zatiaľ vychutnával celé jej nadržané telo. Netrvalo dlho, aby vyšiel z nej a doprial jej poriadny gejzír na chrbát. Monika zavrčala, siahla dozadu a oblizla si ruku. Druhou zas šikovne pracovala na svojom dokončení sa. Matúš si len slastne vychutnával toto dianie.

Pred zrkadlom toho času sa jej prvýkrát podarilo dosiahnuť mokrý orgazmus. Kvapôčky moku prskajúceho z dôkladne vyprstovanej vagíny pristáli na zrkadle a v atmosfére nabitej rozkošou odrážali vlhké prsty opreté o čerstvo oholené hebké nohy, ktoré sa stále vlnili v doznení vyvrcholenia. Pätami však narazili do opretého zrkadla, ktoré sa šmyklo a spadlo vedľa Moniky. Nerozbilo sa, ale stačilo ju vyľakať a dostať z eufórie.

Presne ako otvárajúce sa dvere a prenikavý pohľad Monikinho spolubývajúceho. S miernym údivom si obhliadol vysexovaný pár, zatvoril dvere a s hláškou, ktorú nezačuli, sa odobral do svojej izby.

Matúš ostal najskôr v rozpakoch, no náhle sa obaja uvoľnene rozosmiali a dali si priateľskú pusu na pery.

Janči, Monikin spolubývajúci, ju neraz videl nahú. Počas večerov, keď sa spoločne pripravovali na skúšky, ho niekoľkokrát zviedla. Okrem toho ju už prichytil s viacerými. Dobre vedel, že je nymfomanka, dávno sa mu zdôverila a jej správanie ho už nedokázalo prekvapiť. Okrem toho, keď si mohol príležitostne uľaviť, prečo nie.

Matúš však nevinnú študentku videl cez iné okuliare. Až teraz si uvedomil, že prvotné oslovenie v kaviarni možno nebolo také náhodné a išlo len o premyslenú taktiku večne vzrušenej ženy. Keď spred gauča zbieral svoje oblečenie a chystal sa z tohto dvojizbového bytu odísť, takmer zmenil svoje rozhodnutie a už-už sa zdalo, že porazí svoje ego. Večerné rande v meste chcel zrušiť a s promiskuitnou Monikou to nadobro ukončiť. Manželka už aj tak čosi tušila. Neodhodlal sa však. Večerná esemeska od túžiacej blondýny opäť spustila vlnu naladenia na erotické hry a presvedčila ho prísť na nočnú pochôdzku po baroch, ktorá sa mala skončiť v Monikinej spálni. Avšak práve v tú noc sa stretli Matúšove oči s uboleným pohľadom jeho manželky, ktorá v jednom z podnikov smútila pri víne s najlepšou kamarátkou.

Ego neverného muža čelí každým dňom s nepríjemnou možnosťou odhalenia. Rado však tento risk podstupuje a smelo nabáda svoju obeť k trúfalým činom, ktoré ukoja jeho smäd. Akonáhle sa muž vymaní spod nadvlády tohto prchkého panovníka, dospeje k smutnej kalkulácii. Smäd síce uhasil, ale o to väčšmi prilial olej do rozhorúčenej pece svojej vyčítavej duše. Ba čo je horšie, človek, ktorý postráda lásku, pochopenie a fyzický dotyk je mnohokrát menej náchylný na rozptyľovanie a hľadanie nových dobrodružstiev než spokojný manžel, so zázemím milujúcej ženy a pocitu vyrovnaného vzťahu. Majetný chce čoraz viac majetku, sýtemu sa zrazu aj lahodné pokrmy zdajú fádne, a tak i milovaný pokúša osud pikantným rozptýlením.

Tak aj Matúš, vyzerajúc cez roztvorené žalúzie na okne hotelovej izby, teraz premýšľa o vine a treste. Z diaľky zaostruje na panelák, kde sa donedávna odohrávalo jeho manželstvo a rád by vedel, či má vysvetľovať a pokúšať sa o návrat. Či Eva pochopí a odpustí. Či má vôbec zmysel pokračovať ďalej a nanovo začať boj s provokačným egom a konečne oceňovať zmysel manželstva. Alebo sa jednoducho táto kapitola sveta dvoch ľudí ukončí, a život pôjde ďalej.