Je utorok. V práci musí kvôli stretnutiam a nedokončeným papierovačkám ostať o čosi dlhšie, ale vôbec jej to neprekáža. Posledný týždeň sa viackrát prichytila, že sa usmieva. Ležérne koketérie s kolegami jej zrazu prišli príťažlivé, uštipačné perverzné narážky šéfa začala brať s ľahkosťou a nadhľadom a našla v sebe pocit, že sa jej odrazu žije akosi ľahšie. Akoby cez víkend prehltla tabletku atraktívnosti, ktorá zázrakom zaúčinkovala a nechala z nej vyžarovať pozitívnu energiu.
Zuzane sa stalo niečo, čím kedysi opovrhovala a považovala za nedôstojné. A teraz, keď si vo výťahovom zrkadle upravuje dekolt a obzerá si svoje usmiate pery, pyšne si pomyslí, že je naozaj príťažlivá, a cíti len jedno – radosť.

Sobotňajšia noc do jej života priniesla nečakaný zvrat. Zmietla jej zakorenené názory a zároveň jej dala priestor pre nové vnímanie sveta. Do jej života sa vrátila nová sila. Sila, ktorá celé tri roky postupne premieňala zadanú ženu, vernú partnerku a zásadovú osobu na uvoľnenú, odviazanú vílu tancujúcu tajomným lesom túžby a slobody.

Zuzka sa pred niekoľkými mesiacmi rozhodla presťahovať z rodičovského bytu do Erikovej vcelku priestrannej garzónky v centre mesta. Ich vzťah obaja považovali za vážny a ako dôkaz seriózneho záujmu Zuzka prijala od Erika snúbny prsteň, spoločnú domácnosť a výhliadku na šťastný život v manželstve vo väčšom byte, už aj s detskou izbou. Tak, ako to má byť; tak, ako si to Erik želal a ona nadšene súhlasila. Život dvadsaťdeväť ročnej pohľadnej vysokej brunety sa uberal cestou vystlanou prianiami a predstavami jej rodiny, morálnymi konvenciami a priazňou spoločnosti, ktorá ma rada zásady a smerovanie, ktoré sama nariadila.

Jej dlhé nohy, štíhla vysoká postava s prsiami požičanými z tela bacuľky a pohľad zvodnej kokety jej boli naobtiaž. Vyžarovali energiu, čo sa v telách chlapcov, mužov i pánov premieňala na túžbu a vášeň a nechávala ich behať cez žeravé uhlíky, prekonávať svoje najvyššie prekážky, len aby uzreli pohľad jej veľkých čiernych očí a ešte tmavších kučier, ktoré jej spadali až do dekoltu.

Každý deň po práci chodieva na rýchly nákup, s Erikom uvoľnene varia pri fľaši vína minútkovú večeru, pohodlne uložení na gauči pozerajú filmy a nekonečné televízne seriály a tešia sa zo spoločného života. V náručí zaspávajú, spolu sa prebúdzajú, milujú sa, no v Zuzaninom pohľade sa okrem šťastia z partnerského života odráža aj smútok. To malé čosi, čo jej v duši robí neporiadok a núti ju zamýšľať sa nad súčasnosťou. Nepokoj a nedostatok, ktorý ju v noci nenechá zaspať a napriek všetkej radosti a lásky, ktorou je obklopená, ju núti nakupovať nové oblečenie či topánky a závidieť slobodným ženám, jej nezadaným kamarátkam a ich milostným historkám. Ten jeden útly gén, čo necháva mozog blúzniť a ničí priateľstvá a lásky. Gén nevery. Gén, čo cez víkend naštrbil každodennú rutinu partnerského vzťahu Zuzky a Erika a vniesol doň iskru, ktorá sa rozhorela…

– Zuzka? – Mužský hlas s otáznikom jej zaznel za chrbátom. Strhla sa, lebo o tomto čase v kancelárii už nikoho nečakala a cez vrčiaci stroj na kávu nepočula žiadne kroky.
– Sorry, nechcel som ťa vyľakať – úprimne, no s dávkou uštipačnosti pokračoval – Čo tak neskoro? Stále dobiehaš resty?

Zuzkin kolega Paľo vie, že sa jej za posledné týždne nakopila práca, i to, že ju to vo firme už dlhšie nebaví. Vie to vďaka príjemnému sobotňajšiemu posedeniu v bare opodiaľ, kde do neskorej noci preberali okrem práce aj súkromné záležitosti, načínali šteklivé témy, ktorých sa cudzí ľudia najskôr ostýchajú, no napokon sa ich nevedia nabažiť. Paľo počúval o dokonalom vzťahu, o ideálnych vlastnostiach jej partnera, ktoré by každá žena závidela; no postupom noci sa Zuzka rozrozprávala aj o tajných túžbach zadanej dámy, hodných posledného chlípneho chlapa, o nešťastnom alter egu, ktoré ju núti vyhľadávať cudzie náručia, napriek tomu, že svojho partnera miluje. V jej mozgu rozvíja gén nevery špinavé hry a Zuzka musí viesť náročný boj o svoju hrdosť a vernosť.

Ani v najmenšom však netušila, že týmto nevinným sobotňajším stretnutím s kolegom v bare naproti ochromila svoju pozornosť a nedostatok jej tela ju vyslal na cestu pokušenia. Kým si ľahla nadránom do postele a venovala Erikovi letmý bozk na líce, stihla sa v sprche doviesť k oslobodzujúcemu orgazmu. Predstavovala si Paľovo telo, jeho ruku, ktorá by ju najskôr hladila, potom dráždila; jeho zaujímavé pery, ktoré by ju vášnivo objímali na ústach a prsiach a predstavovala si tiež, ako do nej v horúcej sprche vniká, tak, ako to má rada. Netrvalo dlho a celá rozvášnená sa dokončila. Zaliala ju vlna uvoľnenia, horúcejšia ako voda, ktorá jej stekala po vlasoch a tele. Cítila mravčanie v končatinách, dokonca i v prstoch na nohách. Už vtedy jej bolo jasné, že Paľa chce ochutnať.

– Ja som tiež dnes zostal dlhšie, keďže je Miška od pondelka na péenke, fungujem aj za ňu, – pokračoval Paľo s nútenou empatiou.

Po výmene sťažností o množstve práce však Paľo zmenil tému.

– Inak, viem, že utorky nie sú veľmi párty dni, ale nepôjdeme si sadnúť na jedno mojito? V sobotu to bolo celkom fajn…

Zuzke sa rozbúšilo srdce. Zažiarili jej oči a za nimi sa rozpútal rozsiahly plánovací proces, ktorý z nej formoval robota bažiaceho po zmene, chniapajúceho po príležitosti. Napriek tomu však predstierala, že tento nápad sa jej nepozdáva.

– Sľúbila som rodičom, že sa dnes u nich zastavím, odkladám to už dva týždne. Od kedy bývam s Erikom, ich takmer nenavštevujem.

– Jasné, chápem. Tak možno inokedy? – naliehal Paľo.

Zuzka zaváhala a pozrela dohora.

– Vieš čo, jedno mojito predsa len zvládnem, – zahlásila a mimovoľne ho chytila za rameno. – Či už prídem o hodinu skôr alebo neskôr je úplne jedno. – Zuzka sa usmiala a spomedzi pier vyslala signál naznačujúci povoľnosť a chtíč.

Možno by ich konverzácia bola pokračovala. Zuzka sa však otočila, zakričala čosi o tom, že dnes už nespraví ani jednu faktúru a pomaly sa začala baliť a chystať preč. Paľo gesto pochopil a urobil to isté. Netrvalo im to ani päť minút a so smiechom sa za nimi zamykali dvere kancelárie. Stáli vedľa seba vo výťahovej chodbe so založenými rukami a súkali zo seba stručné frázy, sem-tam si vymenili pohľad. Napriek tomu v ich hlavách vírili rovnaké myšlienky. Navzájom ich vytušili a pomaly sa poddávali chémii, ktorá ich spájala. Zuzka si hrýzla do pery, zhlboka sa nadýchla a venovala Paľovi dlhý pohľad. Ten spočiatku nemohol uveriť, že pohnútka, ktorá ho lákala k Zuzkiným ústam, bola opätovaná. Priblížil sa k nej. Nežne jej prešiel po vlasoch a spojenými prstami pokračoval po krku a prsiach až na bok. Vtom zaznel nepríjemný zvuk prichádzajúceho výťahu, ktorý ich úmysly vôbec neprerušil.

Vošli dnu a len čo sa zatvorili výťahové dvere, vzrušenie obom pohltilo celé telo a túžili len po vzájomných dotykoch. Pristúpili k sebe bližšie a cítili prebiehajúce chemické reakcie, ktoré prevzali kontrolu nad ich nastávajúcim činom. Krok späť už nebolo možné podniknúť, roztúžená žena chcela muža a muž poslúchajúci rozkazy svojich pudov ani nepomyslel nad ukončením tohto hriechu. Neskorá hodina a prázdna budova dodávali dvom ľuďom bažiacim po akte lásky odvahu a pocit slobody.

Dotyky jazykov a blízkosť cudzieho tela v nich vzbudzovali čoraz väčšiu túžbu.

Paľo sa už od soboty túžil dotýkať Zuzkiných dlhých nôh zmyselne schovaných v čiernych podväzkoch. Teraz cítil hladkal túto dráždivú čiernu pančuchu a čipku na stehne, jemné nohavičky, horúce, chtivé, ktoré pocítili chladivú Paľovu dlaň; tá ich oblapla a veľmi nežne pristupovala k ich najšťavnatejšiemu ovociu. Protikladom k tomuto citlivému dotyku bola silná ľavačka, ktorá nemilosrdne zdrapla Zuzkin krk a začala ho škrtiť.

Zuzka sa spočiatku preľakla, no zmes neočakávanej surovosti, bezmoci a zároveň poddania sa a rozkoše, v nej vzbudil nesmiernu vlnu vzrušenia a začula svoje hlasné vzdychnutie. Paľo je uštedril facku. Reflex v mozgu jej nariadil strach, no telo si pýtalo ďalšiu hrubosť. Zuzka vo vnútri besnila a navonok dávala svoj postoj Paľovi najavo – srdce jej búšilo a nohavičky vlhli. Dostala ešte zopár rán cez prsia a po zadku, ktoré Paľo zakončil strčením jazyka do jej úst a vynúteným bozkom. Na záver ju opľul. Miesto toho, aby sa cítla zahanbená a ponížená, iba zavzdychala, rukou si prešla cez tvár a ústa a skĺzla rovno medzi nohy. Vyzývavo si pýtala pokračovanie tejto špinavej hry. Paľo neváhal a hneď porozumel jej prosbe. Už mnoho žien priučil sexuálnej poslušnosti a podriadenosti, ktorá ženy dovedie k nezvyčajnému, no silnému orgazmu. Znova ju opľul, schytil ju za kučery a postavil ju pred seba tak, že si mohol užiť pohľad na jej úzke boky a pevný, okrúhly zadok. Podvihol jej čiernu sukňu a zvliekol nohavičky. Vtom sa mu ponúklo dokonalo perverzné teátro pripomínajúce časy parížskych pobehlíc. Spomedzi nôh jemne predklonenej dámy žiarila perla ženskosti;  vystrčené boky lemované podväzkovými pásmi obklopovali biely zadok pripomínajúci nevinné pozadie násťročného dievčaťa a pokračovali úzkymi nohami, ktoré snaď nikdy neskončili. Zuzka sa oboma zodvihnutými rukami pridŕžala výťahovej kabíny a pootočila hlavu nabok tak, aby videla Paľa. Chvíľu sa naňho zahľadela a jej vzrušenie sa násobilo, keď videla, ako si chlípne vychutnáva jej telo. Ladne zavrtela bokmi a z úst zadanej slušnej ženy vyšli prísne slová hodné poslednej prostitútky. Inštrukcia, po ktorej si Paľo spustil nohavice. Jeho čierne obtiahnuté boxery bezostyšne kontrastovali s obrovskou vydutinou v strede. Vyzliekol si ich tiež a Zuzka mohla vidieť obdareného príťažlivého muža, ktorému sa chystala odovzdať svoje telo. Opäť niečo zavelila cez zaťaté zuby a  netrvalo dlho, kým vykríkla a jej vzdych zazvučal v priestore výťahovej kabíny. Práve v sebe tvrdo pocítila muža. Zašla rukou k ohanbiu a pokračovala ešte ďalej, aby preskúmala Paľovo intímne územie. Nestihla sa ani poriadne načiahnuť, keď ju Paľova ruka strhla za vlasy a zaklonila ju k nemu. Začula zopár vulgárnych slov a Paľo spustil rytmus lásky. Každým dorazením sa jej zmocňovala rozkoš zmiešaná s bolesťou, vnímala Paľa jeho plnou dĺžkou a šírkou a po počiatočnom šoku a ostychu sa zapojila do pohybu sexu. Kňučala a hlasno vzdychala, chcela viac a viac. Paľo jej však premyslene zakryl ústa. Nechcel, aby boli prichytení, hoci v budove už zrejme aj tak nikto neostal.

Zuzka sa dostávala stále bližšie k vyvrcholeniu, už-už opúšťala realitu a oddávala sa bezstarostnému stavu, ktorý so sebou orgazmus prináša. Zrazu však Paľo prestal. Postupne precitla a počula svoj rýchly dych a nadržaného partnera, ktorý si ju otáčal k sebe. Miloval roztúžené ženy a ešte viac miloval ich teplé a vlhké miesta. Chcel si ich vychutnať i tentokrát. Chcel ju dorobiť jazykom. Napokon, Zuzka neprotestovala. Opretá o stenu výťahovej kabíny zvierala Paľovu hlavu v stehnách a citlivé nervové zakončenia jej velili vrátiť sa do stavu rozkoše, prebúrať zábrany tohto sveta a bez hanby ukázať svoje famózne vyvrcholenie. Chveli sa jej nohy a takmer si dohrýzla pery. Paľo sa pri tomto pohľade ukájal rukou a keď mu k vyvrcholeniu tiež veľa nechýbalo, upol sa k poslednému prejavu svojej zvrhlej sexuality – uštedril Zuzke facku a strčil do úst svoj úd. Zuzka však dobre vedela, čo robiť. Naberala novú energiu, novú túžbu a naplno sa venovala tomu, čo muži zbožňujú. Paľo jej držal hlavu, až kým Zuzka nepocítila horúci prúd semena, ktorý ju dusil. Trikrát za sebou prehltla, zakašľala a zhlboka sa nadýchla. Pomyslela si, že takúto “službu” svojmu Erikovi nikdy nedopriala. A bolo jej to celkom jedno. Vyčerpane si sadla na zem, pozrela sa na Paľa, ktorý jej stále hladkal vlasy a so zaklonenou hlavou prijímal posledné sekundy orgazmu.

Utorok v práci sa pomaly chýlil ku koncu.

Nerozumela, prečo sa už tri dni neukázal doma. Nepripúšťala si, že by sa Erik nebodaj dozvedel o jej prešľape. Nemohla však tušiť, že ju podrazila chlapská spolupatričnosť a fakt, že Paľo s Erikom chodili na výšku a doteraz sa občas stretnú.

Jedna nesprávna poznámka dokázala Erikovi, že o drobnej jazvičke pod Zuzkiným ľavým prsníkom vie niekto, kto by nemal. Ostrá výmena tvrdých slov chlapov, plná emócií, sily a zúrivosti sa postupne premenila v rezignovanú debatu plnú empatie a došlo k priznaniu.

Dnes prešlo od utorku presne sedem dní a vzduch, ktorý pred týždňom voňal vzrušením a sexom, dostal celkom iný pach –  nepríjemnú horkastú príchuť zrady. Erik vytočil tak často videné číslo a vypočul si niekoľko zazvonení, kým sa neisto ozvala Zuzana. Stačilo len zopár slov a Erikov hlas všetko prezradil.

Zuzka sa nervózne vrtí v kresle, v hlave jej stále víria myšlienky o nevere, objímajú ju emócie súcitu, cíti zúrivosť k sebe samej, stále sa nevie stotožniť s tým, čo sa stalo. V momente by nasľubovala hory-doly, obsypala by pána času peniazmi a láskavosťami, len aby zmenil jeho plynutie a dal jej možnosť iného výberu. Uprene premýšľa, čo všetko mohla spraviť inak, aby Erik nikdy na tento prešľap neprišiel. Analyzovala rozhovory so známymi, dookola si prehrávala výrazy tváre, svoje správanie a reč a úpenlivo v duchu menila každú svoju výpoveď, akoby tým snáď mohla zachrániť súčasnosť. Zúfalá myseľ hľadala iné východisko. Cesta však bola priama a bez núdzových výjazdov. O chvíľu sa otvoria dvere, Erik vojde dnu a celé jej napätie vyvrcholí ako kľúčová scéna v hororovom filme.

Vstala a pozorovala z okna chodcov. Nevinných ľudí, ktorí si bezstarostne vykračovali po ulici, bez bremena ľudskej nedokonalosti, kým ona tu, v miestnosti zaliatej zapadajúcim letným slnkom, čakala na svoj ortieľ. Bolo jej horúco a chladno zároveň. Hladkala si ľadové spotené ruky, akoby chcela samú seba upokojiť. Pohľadom behala striedavo po miestnosti a po dianí na ulici, keď zrazu začula kľúč otáčajúci zámkou dvier. Dych sa jej zatajil a čas zastal.

Erik akoby schválne pomaly privieral dvere a ešte stále otočený chrbtom k nej jednoliatym tónom ťažkopádne zahlásil: – Som doma. Oči jej okamžite zaplavili slzy. Otočil sa priamo k nej a uprene sa na ňu zahľadel – Asi tušíš, čo chcem rozoberať,- Erik opatrne naznačil svoj zámer a láskavými očami jej venoval pohľad, ktorý všetko prezradil a vzal jej poslednú nádej.

V momente vytriezvela z myšlienok na minulosť. Na vzrušenie z nečakanej ľúbostnej príhody, na napätie z očakávania dráždivého zážitku teraz úplne zabudla. Do očí sa jej naďalej tisli horúce slzy, pretože vedela, k čomu onedlho príde. K vysloveniu vety, ktorá by z úst jej dôvernej kamarátky zaváňala pýchou a huncútskym úsmevom ľahkomyseľnej ženy. Zvraštené čelo a vlhké oči Erika však navodzovali úplne inú atmosféru. Pripomínali jej, že uprednostnila svoje uspokojenie, nechala sa unášať túžbami svojho tela a celkom zabudla na hrdlozovierajúci pocit podvedeného partnera. Jeho mrzutosť, sklamanie a smútok budú teraz nemilosrdne konfrontovať Zuzkin egoický čin.

Po líci jej stekal prúd sĺz a hrdlo vydávalo len jakavé hlásky. Snažila sa zhlboka nadýchnuť, ale hruď jej zovieral pocit previnenia. Napokon, slová ani neboli potrebné. Erik nežiadal vysvetľovanie a falošné ospravedlnenia, nechcel byť ani svedkom zatĺkania a posledného negovania skutočnosti, ako keď sa odsúdený pod gilotínou dožaduje omilostenia. Zuzka si snahy svojho bojujúceho ega uvedomovala a pri každej hláske, ktorú by mala vydať, ju premkla úzkosť.

Erik porozumel. Stále ju ľúbil, preto ju nechal z bytu odísť bez zbytočných melodramatických scén. Hlboko vovnútri jej odpustil už predtým, než sa uskutočnilo ich dnešné stretnutie. Vedel tiež, že súhra dvoch osobností, prepojenie dvoch duší sa práve nadobro rozplynulo a je čas ísť a hľadať ďalej.