Kedy možno povedať, že mladá žena stratí zábrany? Aká udalosť sa musí stať, aby sme mohli s opovrhnutím pozrieť na konanie tejto ženy? Často však opovrhnutie a odsúdenie v očiach iných vystupuje iba ako maska závisti a odhodlania, ktoré by títo sudci a sudkyne nikdy v sebe nenašli. Odolať a nekonať je jednoduché; skryť sa pod rúško morálky a hrdiť sa zábranami, všeobecnosťou, akceptovanou normálnosťou. Ale nechať sa strhnúť do víru emócií a odhodlať sa odovzdať svoje telo a dušu do rúk iného, neznámeho, navzdory pichľavých slepých pohľadov ostatného sveta, to chce veľkú guráž.

Tlkot srdca, zrýchlený dych a neutíchajúce napätie presvedčili o nevyhnutnosti odvahy aj Danku. Nízka slečna, štíhla, v tvári trochu obyčajná, krátkovlasá bruneta s veľkými prednosťami. Vcelku jednoducho zhrnutá krása ženy vhodná do kolónky “o sebe” na ktoromkoľvek lacnom internetovom chate. Keby si túto charakteristiku prečítali jej prísni rodičia, zrejme by netušili, koho opisuje. Svoju dcéru videli a celý život vychovávali ako slušné, takmer ortodoxne veriace dievča so zmyslom pre disciplínu, slušné správanie a ambície. Akékoľvek rozptýlenia v podobe diskotéky, bytových žúrov a iných tínedžerských príjemností jej rázne zatrhovali. Držali ju nakrátko a ona sa po všetkých možných spôsoboch rebélie a odporu nakoniec podvolila a zmierila sa s osudom stráženého detstva a puberty. Vedela, že raz sa odsťahuje a bude si život organizovať podľa svojich predstáv. Nútené hodiny hry na husle a pravidelné bohoslužby nadobro vyškrtne zo svojho programu. Nebude si musieť neustále dávať pozor na jazyk a bez hanby utrúsi vulgarizmus, a vypľuje s ním zo seba stres a nepríjemnosti. A kontroverzné oblečenie pripomínajúce zakríknutú myšku zamení za inú kontroverznosť. Za takú, po ktorej dnešný svet baží.

Danka mala v rodičovskom byte vlastnú izbu, predsa len bola jedináčik. Keď bola mladšia, tešila sa ich plnej pozornosti, už niekoľko rokov by však privítala najlepšie aj desať súrodencov, aby sa prísnosť a autorita rodičovskej výchovy rozptýlila. Po škole len zriedkakedy smela ísť von s partiou a kamarátkami, zväčša ju čakali športové aktivity a krúžky, naordinované svedomím jej rodičov, prípadne prehnané štúdium, mimo osnov gymnázia. Chlapci a randenie predstavovali absolútne tabu. Taká neprimeraná zábava!

Postupom času logicky stratila množstvo kamarátov, stával sa z nej nešťastný samotár. Viera v správnosť takejto výchovy, vštepovanie princípov a odopieranie aktivít, nad ktorých prirodzenosťou sa jej rovesníčky ani len nezamýšľali, rozpútali už dávno v hlave mladej ženy dotieravého chrobáka zvedavosti a túžby po zakázanom. Dankini rodičia nemali potuchy, že sa za jej kruhmi pod očami skrývajú noci strávené za monitorom notebooku.

Neutíchajúci pocit zvedavosti a škrtiaci obojok výchovy ju dohnali k túžbe poznávať. Keď začula zabuchnutie spálňových dvier, ukrytá vo svojej posteli brúzdala po všemožných chatoch. Tu bola slobodná, tu bola rovnaká ako všetky jej spolužiačky, jej hrdinky. Nehanebne zvádzala chlapov, rozprávala im príbehy, ktoré poznali len steny jej izby. Zasielala fotky svojich najhanblivejších miest, ba dokonca sa predvádzala na kamere ako profesionálna prostitútka. Svojich dopisovateľov nepoznala, poznala iba ich profily, niekedy ich tvár, inokedy iba ich intímnu časť a najmä ich zmýšľanie a túžby. Boli to všemožní muži – mladí študenti, šestnásťročné deti, otcovia rodín, starší manželia, ktorých žena už dávno spala, aktívni tridsiatnici na služobných cestách. Celému svojmu publiku rozprávala najintímnejšie zážitky, a na oplátku si čítala ich príbehy a nenasýtené túžby. Hoci bola panna, poznala mužské pokolenie oveľa lepšie ako ktorákoľvek skúsená žena. A práve preto si rýchlo uvedomila, že život jej rodičov a ich predstáv je ako z gýčovej rozprávky. Biele kone už dávno nenosia na svojom chrbte princov, ktorí bozkom prebudia princezné z ich sladkého spánku. Princovia dnešného sveta nepremýšľajú a nerozhodujú rozumom, vždy chcú iba jedno. A kvôli tomu neváhajú bez ostychu a svedomia podviesť svoje priateľky, manželky, princípy. Danke bolo nad slnko jasné, že od svojho budúceho partnera nemôže očakávať to, čo počúvala pri nedeľnom obede od svojich rodičov, alebo na kázni v kostole. Koľkokrát túžila skritizovať tajne vypočuté snové predstavy jej spolužiačok o láske a vernosti, odhodlaní a ich budúcich priateľoch, manželoch. Škoda, že nemohla. Surová a pravdivá realita by ich schladila ako ľadová sprcha.

Keby tak vedeli, čo Danka stvárala pred niekoľkými dňami pred kamerou svojho počítača, zrejme by nikdy neuverili, že je to tá istá útla osôbka, ktorá v prvej lavici poctivo píše na každej hodine poznámky. Celkom nahá, iba v pančuškách a sexy podprsenke, úslužne spĺňala príkazy chlípneho muža na druhej strane e-sveta. Jemne si masírovala nohy, spájala ich a znova rozťahovala, naslinenou dlaňou si pevne stisla ohanbie a opäť podišla k prsiam. Kameru nechala nazrieť na jej roztúžené oči a ústa, z ktorých kričalo libido. Potom si ľahla, podvihla panvu a do kamery ukázala detailný záber svojho prirodzenia a jej rýchle prsty, ktoré sa len sekavými zábermi zobrazovali na druhom monitore. Tesne predtým, než dosiahla vyvrcholenie si ešte dráždivo prešla druhou rukou po tele, hrubo si pleskla po zadku a pevne ho schmatla do dlane. V tom momente si chlípnik pozrel na svojom počítači orgazmus osemnásťročnej krátkovlasej brunety, v tvári celkom obyčajnej, a dokončil sa s ňou. Nebol predsa prvý, ani posledný, kto smel vidieť obdobnú nehanebnú šou.

Túto piatočnú noc sa však Danka rýchlo uložila do postele a svoj notebook nezapínala. Stal sa totiž pre ňu zázrak. Podarilo sa jej prehovoriť mamu, aby ju pustila ráno na celý víkend na opekačku do neďalekých lesov. Bude sa spať v stanoch a budú tam ľudia zo školy. Spolužiaci, dokonca aj z vedľajších tried, niekoľko ich známych, samí príjemní ľudia – presvedčivo Danka argumentovala pred svojou mamou. Konala premyslene. Využila situáciu, že otec odišiel na celý týždeň na služobnú cestu (“zrejme za milenkou,” cynicky si sama pre seba zahundrala Danka, hneď ako to počula) a vzorným správaním a obhajovaním potreby utužovania kamarátstva neprestajne oblafovala neoblomnú mamu. Plán jej vyšiel. Keď sa dnes vrátila zo školy, mama sa vyjadrila pozitívne a pochopila silu jej argumentov. Prvý raz si nechala ovplyvniť. Prečo, to Danku nezaujímalo.

V skutočnosti sa tešila na jediné – že využije prvú a v dohľadnej dobe zrejme aj poslednú príležitosť na reálne zoznamovanie, na skutočné slová vyslovené z úst, nie z klávesnice. Že možno pocíti teplo iného tela, príťažlivosť, možno i lásku. Lásku sobotňajšej noci.

Už keď sa v autobuse zoznamovala s novými ľuďmi a nechala svojich spolužiakov, aby odhalili jej skutočnú tvár a osobnosť, cítila v sebe šťastie a nekonečný pocit slobody a slobodnej vôle. Užívala si každý moment tohto nepoznaného zážitku a nechala sa opájať ľuďmi, absenciou povinností a rigidných pravidiel. Žiarila ako hviezda a všetkých tým očarovala. Bola veselá, prostoreká, vtipná. A nálada sa jej po alkohole – starostlivo namiešanej vodke s džúsom v plastovej fľaške – stále zlepšovala. Vystrájala ako pustená z reťaze, uvedomovala si to, a nechcela to zmeniť. Bolo jej jedno, čo si kto myslí, ako sa to zajtra podvečer celé skončí, hneď po príchode domov. Žila pre moment a žila preň naplno.

Keď oheň pomaly doháral, alkohol dotiekol a okolo sa povaľovali už len zvyšky spálených chlebov a nedojedených špekáčikov, chlapci postavili stany a do každého natesnali tri spacáky. Medzitým sa spustili alkoholom a únavou podfarbené debaty o tom, kto bude kde spať. Na podobnej akcii už väčšina bola niekoľkokrát i predtým, časť partie bola popárovaná, alebo to boli dobrí priatelia. Obsadenie posledného stanu sa teda rýchlo ozrejmilo – pôjdu doň traja nováčikovia, ľudia, ktorí boli na dnešnej opekačke prvýkrát. Danka, Marián a Slavo. Dvaja chalani, dlhoroční známi zo základnej i strednej školy, nedávno zmaturovaní, jemne pripití a s dvojzmyselnými poznámkami, na ktoré bola Danka naprosto navyknutá a vedela ich rozviť a opätovať.

V stane si vyzliekla bundu a odhalila tú istú čiernu podprsenku, ktorú nedávno ukazovala na kamere. Rozpustila si vlasy, a ovlažila si tvár a dekolt minerálkou. Chlapci neverili vlastným očiam. Ešte nikdy sa k nim dievča nesprávalo tak vyzývavo a priamočiaro. Danka sa len potmehúdsky usmiala a sklonila sa k Mariánovi, aby mu dala ochutnať zo svojich pier. Potom si naňho sadla, vyzliekla si podprsenku a prikázala mu, nech jej jemne hladká prsia a saje bradavky. Zatiaľ rukou pritiahla Slava a nechala aj jeho, aby skúsil silu jej bozku. Marián plnil jej želanie a prechádzal jazykom po Dankinych bradavkách, kým ona ticho stonala a strčila si Slavovu ruku do nohavičiek. Na chvíľu sa odpojila od jeho úst a zašeptala mu, že to má rada tvrdo, tak nech sa nebojí byť drsný. Chalani len ohromení a prekvapení, submisívne poslúchali svoju učiteľku.

Keby tak vedeli, že nikdy nebola s mužom… Krvácať však nebude. Po tom, čo si počas jedného voľného večera, keď rodičia sedeli u susedov, strčila dnu uhorku a prirážala, stala sa ženou. A vôbec ju to nebolelo.

Danka si teraz však ľahla medzi nich a nechala ich konať. Zalieval ju horúci pot z predtuchy vášne a dvoch mužských tiel, ktoré ju obklopovali. Nevydržala a chcela vyskúšať všetko, o čom si dovtedy len písala na chatoch. Obnažila Mariána a vložila si celý jeho úd do úst. Správala sa akoby roky pracovala v nevestinci. Slavo jej tiež poskytoval orálny sex a ona kňučala od vzrušenia. Potom sa s Mariánom vymenili. Danke stačilo len cítiť vo svojom lone ďalší jazyk a explodovala vo víre orgazmu. Chlapcov to rozpálilo. Striedali sa a chceli ju uspokojovať všetkými spôsobmi, venovali jej plnú pozornosť a prežívali svoj prvý silný sexuálny zážitok. Hladili a lízali jej spotené telo a rozvlhnuté ohanbie a po chvíli to Slavo nevydržal a vnikol do nej. Danka zadržala na chvíľu dych a hlasno vzdychla. “Pomaly!” mimovoľne zakričala a postupne sa naňho nasúvala, pričom mu dopriavala pohľad na jej vzrušené telo. “Chyť ma za zadok,” zašeptala. Slavo poslúchol a držiac a drsne jej držiac zadok, až sa jej na ňom tvorili červené fľaky, do nej vnikal. Danka sa neprestávala hladiť na ohanbí a čoskoro sa znova urobila. Rad bol teraz na Mariánovi. Opatrne si naňho sadla a opäť udala svoje tempo. Slavo jej hladil prsia a bozkával ju, kým sa tiež sám uspokojoval. Keď sa Danka vrhla na chrbát a ľahla si vo vlne tretieho orgazmu s rukou vulgárne vloženou medzi nohami, chalani to nevydržali a explodovali na ňu. Ona stále zatínala zuby a ticho vzdychala, kým si hladila celé telo.

Nasunuli sa do svojich spacákov a okamžite zaspali.

Ráno sa na seba osadenstvo posledného stanu ostýchalo pozrieť. Cítili sa previnilo a tento šmyk budú pripisovať alkoholu a túžbe, ktorej podľahli. Iba Danka sa prebudila s úsmevom na perách a vedela, že hoci sa tento zážitok teraz rozkríkne a rozšíri po škole ako epidémia a bude denne atakovaná morálnymi pohľadmi a zaškatuľkovaná ako dievča hoci z prvej lavice, ale bez zábran a ostychu; aj tak sa cítila ako víťaz. Zvíťazila sama nad sebou, nad rodičmi, nad tými ostatnými, slobodnými spolužiačkami-hrdinkami, ktoré by odvahu uvoľniť sa a odovzdať nenabrali napriek tomu, že ich doma neočakáva prísny pohľad dôslednej matky a prehnane starostlivého otca. Dokázala to, čo si zaumienila a na čo zvykla myslieť počas dlhých nocí pri žiare obrazovky. Kým príde domov a kým všetko vyjde najavo, bude mať čas a možnosť zistiť, či to bolo správne a či život slobodnej a slobodomyseľnej hrdinky naozaj stojí za to.