Linda už vyše roka vďačí svojej bývalej spolužiačke z vysokej školy za výnosnú brigádu, ktorú jej s dobrým úmyslom sprostredkovala. Najskôr ju zvládala aj popri vysokoškolskom štúdiu ekonómie a kým všetci ostatní spolužiaci pracovali na skrátené úväzky počas celého týždňa a na víkend odchádzali domov alebo sa učili, Lindin profesijný život sa začínal práve v piatok podvečer. Z tejto spočiatku “bokovky” sa však neskôr vyvinula práca na plný úväzok a na viac ako dva dni v týždni. A Lindine štúdium začínalo pokrivkávať, výsledky sa zhoršovali a na sklonku tretieho ročníka sa rozhodla, že školu načas preruší. Vrátiť sa predsa môže kedykoľvek.

Život na vysokej nohe, ktorý jej umožňovala praktická brigáda, si začala osvojovať a staršie jednoduché oblečenie postupne vymieňala za trendové značkové kúsky. Prvotné najlepšie kamarátky z gymnázia a detstva jej zrazu začali byť na obtiaž a čoraz viac času venovala povrchným známostiam z vyšších vrstiev. Darmo, luxusná prostitútka nehľadí na nezhýralé slušné dievčatá z baráku…

Z kabelky vybrala telefón akurát keď diskrétne zvonenie ohlásilo novú esemesku. Prezentovala klienta pre tento stredňajší večer: Martin, podnikateľ, o siedmej tam kde vždy, a pre Lindu to znamenalo dlhú prípravu svojho fyzického i psychického rozpoloženia, kým odbitím siedmej hodiny dorazí do centra mesta, usmeje sa a zoznámi sa s princom, ktorý si jej spoločnosť a službičky zaplatil. Stretnú sa, podajú si ruky, nasleduje obligátny bozk na obe líca, závan drahých parfémov, bezmyšlienkovitý smiech, pár pohľadov a neprejde ani pol hodina, keď zavesená na jeho ramene kráča po uliciach centra a akoby s okázalou praxou pozerá na ľudí, ktorých míňajú. Nikto z nich netuší, že vzťah medzi ňou a Martinom nie je ani rodinný, ani ľúbostný. Išlo o čistý obchod. Ona vedela, že hĺbka srdca sa meria šírkou spony s hotovosťou. On bol presvedčený, že každá láska plynie cez peňaženku a početné skúsenosti ho nepresvedčili o opaku tohto tvrdenia, akokoľvek búrlivé a nemorálne človeku môže pripadať.

Martin zrazu potiahol Lindinu ruku do pravej strany a odbočil do brány starého pavlačového domu, ktorých je v starom meste neúrekom. Vošli dnu a chladným neosvetleným schodiskom vyšľapali až na vrchné poschodie. Pred otvorenými dverami sa rozprestrel nádherný mezonetový byt. S Linodu to ani nepohlo. Videla už veľa luxusných príbytkov, predražených relaxačných centier päťhviezdičkových hotelov, ktoré boli rezervované len pre dvoch a len na dve hodiny. Na nablýskanom javisku sa často odohráva scenár nie hodný takej noblesy. Každá ľahká žena ho pozná naspamäť a herecký talent neplynie zo srdca, ale rozumu.

Pohli sa ešte niekoľko metrov a zakotvili na priestrannej koženej sedačke, za ktorou sa rozprestieral obrovský oblok smerujúci na ulicu. Ticho pozorovala Martina, ako nalial dva poháre koňaku a pomaly sa blížil z otvorenej kuchyne ku nej. Všímala si jeho tvár a postavu. Bol zarastený, no upravený, dva rozopnuté vrchné gombíky na košeli napovedali o jeho chlpatej hrudi. Distingvovaný, skôr atletický muž s výrazným korenistým parfémom a eleganciou, ktorú poznala aj od iných spoločníkov. Všetci solventní ľudia, s ktorými sa stretávala, vyžarovali akúsi dominantnosť a rešpekt, ktorý plynul zrejme z výšky ich konta a drahých predmetov a oblečenia, ktorými sa zvykli obklopovať.

Martin si ju zrýchla prehliadol. Plány s touto nízkou, no nadmieru vybavenou brunetou mal už dávno pripravené, ako podklady na dôležitý pracovný projekt. Nadviazal rozhovor o zariadení bytu, o priateľoch kupujúcich pozemky v akejsi ázijskej krajine, ktorú nepoznala ani len z počutia. Linda bola zvyknutá na povrchné lichôtky a prázdne reči, ktoré mali už vopred jasne vytýčený cieľ. Keď ju Martina hladkal po ruke a následne objal a odložil jej pohár, vedela, že táto hra sa blíži k zauzleniu.

Prikázal jej, aby si sadla pred neho na huňatý biely koberec a ponúkol jej masáž. Nenamietala a poslušne si odhrnula vlasy nabok cez rameno. Vyzliekla si biele voľné moderné tričko a nenápadne sa prisunula chrbátom k Martinovmu lonu, lakťami sa podpierajúc o jeho kolená.

“Aj rifle. Bude ti pohodlnejšie.” V duchu sa pousmiala, lebo vedela, že pohodlie je to posledné, čo ho trápi, avšak rozpárané obtiahnuté džíny si vyzliekla aj so širokým značkovým opaskom bez váhania. Odokryla tým štíhle, do hneda opálené nohy. Očividne čerstvo oholené, jemné a hladké. Na konci sa zaskvel červený lak na maličkých prstoch na nohách. Ploché brucho a temer až kostnantý hrudník kontrastoval s veľkými silikónovými prsiami, do ktorých investovala len nedávno. Martin si tento skvostný pohľad vychutnával, hltal ju očami a letmo sa jej dotýkal. Svojej tohtonočnej hračky.

Vzápätí ju miernym, ale ráznym hlasom, ktorý vie, že dostane, čo žiada, vyzval, aby sa počurala.

Sčervenela. Spočiatku nechcela uveriť, že by takýto detinský a ponižujúci príkaz mohol myslieť vážne. On však naliehal a nevyzeral, že si robí fóry. Na kraji jazyka zacítila hlasné zvolanie, zúrivosť a nadávky, ovládla sa však a nechuť premenila na jemne nútený úsmev. Chvíľu sa ešte zdráhala a nechala hladkať a masírovať si ramená. Obzrela sa hore na Martina, ktorý ju celý čas pozoroval a uprene na ňu hľadel, aby dodal dôraz práve vyslovenej rozkazovacej vete.

Dobre poznal rozpaky v Lindinej hlave, a rešpektoval ich. Bol si naprosto istý, že pomyslenie na jeho veľkorysú peňaženku ju nakoniec presvedčí a prekoná sa. A mal pravdu. Linda zatlačila. Celou mysľou sa koncentrovala na vec, ktorá sa bila s jej zásadami, morálkou a zdravým rozumom. Koľkokrát sa jej už splietajúc nohy zdala cesta výťahom nekonečná, kým prišla domov na toaletu. A teraz má za úlohu pravý opak, to je absurdné. Všetky jej “pracovné” stretnutia sú absurdné, tak prečo sa vlastne diví. Dýchala a snažila sa od tejto príšernej situácie odosobniť.

Martin pokračoval v masírovaní a príjemná muzika šesťdesiatych rokov nesúca sa celou izbou jej pomáhala uvoľniť sa. Zrazu to šlo. Zacítila príjemné teplo šíriace sa pomaličky po celom ohanbí. Nohavičky sa jej pomaly máčali a priliehali k telu a na ich hodvábnom povrchu sa začalo rysovať exotické šťavnaté ovocie. Toto jemné hrianie a zároveň pocit schladenia, strach a stud z nezvyčajnej činnosti a Martinove zahryznuté zuby na perách a tvrdý nástroj, ktorý zacítila medzi lopatkami, ju však veľmi rýchlo prebrali z premáhania. Cítila nepochopiteľnú a nezastaviteľnú vlnu napätia a zakázaného vzrušenia, ktoré prikázalo jej bradavkám stuhnúť a hlave blázniť. Prirazila stehná k sebe pričom neprestávala močiť. Prúd sa zostril a zosilnel a ona nevydržala a vstala. Vulgárne kropila Martinove nohavice a topánky, na ktorých sa pyšne ligotali dopadajúce kvapôčky priesvitno-zlatého moku. Zozadu je oblapil stehná a prisal sa cez teraz už donitky zmáčané nohavičky tesne k jej klenotu. Z pulzujúceho penisu, lepkavých nohavíc a jemného zakňučania Lindy takmer zošalel. Zorval z nej ten kus mokrej látky a žmýkal si ho pred nosom, hĺbil sa doňho, potom ho odhodil a Lindu položil vedľa seba na pohovku. Doteraz sa nespamätala. Urobila vec, ktorú predtým považovala za nechutnú a zvrhlú a teraz vidí pred sebou muža pripraveného robiť s ňou divokú lásku. Cíti svoje nadržané telo a svoje ruky, ktorými sa hladí po vagíne. A ďalej už nemyslí, nerozoberá, už sa len nechá uniesť zvieracími pudmi, neidentifikovateľnou náklonnosťou k tomuto zvieraťu, ktoré už slastne saje jej rozkrok, hrubo drží zadok a dychčí. Telo jej zalieva horúčava a vzrušenie zatemňuje mozog, keď zrazu zacíti, že Martin sa trafil do najcitlivejšieho miesta jej pokladu a dopriava jej božskú slasť, ktorá vychádza z jeho špičky jazyka medzi perami. Nižšie cíti jeho zarastenú tvár a toto škrabanie ešte pridáva na hlasitosti jej výkrikov, stupňujúceho sa jačania, ktoré ju pri najtenšom hlásku privedie k orgazmu. Zaliala ju horúčava na ohanbí a už sama nevie, či to bolo len príjemné teplo prebiehajúceho vyvrcholenia alebo sa znova pocikala. Už však opäť vníma naštartovaného Martina, túžobne čakajúceho, kedy vrazí svoj nástroj do mäkkého mokrého Lindinho lona. Chytí ju za prsia a so zaťatými zubami a tvárou skrivenou od rozkoše sa na ňu zadíva. Uštedrí jej jemnú facku a prejde jej rukou po prsiach a bruchu. Linda pohotovo pritiahne jeho zadok k sebe a krátkym posunkom naznačí, že je pripravená na pokračovanie tejto hry. Martin do nej surovo vnikne, až zaskučí. Priráža rýchlo a nadržane, ako dajaké nenásytné pudové zviera, ktoré je celé bez seba, lebo zacíti vôňu samice. Linda všetko dovolí a bez slova, len s pootvorenými perami a privretými očami vyčká, kým zacíti na bruchu teplý gejzír. A dorobí sa sama rukou.

Martin všetko utrel do Lindinych nohavičiek a odložil ich do komody vedľa širokej sedačky, na ktorej sa odohral ďalší príbeh nezáväznej rozkoše bohatého muža a ľahkej ženy. Získal nie prvú trofej, ku ktorej sa neskôr iste vráti a pripomenie si svoju korisť. Slobodnú dušu slečny postrelenej vysokou bankovkou.

Linda sa pozviechala zo sedačky a pomaly vstala. Nohy sa jej stále trasú a po tele cíti vibrácie a husiu kožu. Zápasí v nej pocit previnenia a poníženia s doznievajúcimi účinkami orgazmu a novej skúsenosti, chuť ďalšieho zákazníka v mašinérii jej priamočiareho života.

Obliekla sa a vzala obálku s modrými dvadsať eurovými papiermi. Martin ju pozdravil bez toho, aby jej venoval vôbec posledný pohľad. Preňho sa táto avantúra skončila. Upratovačka sa ráno postará o páchnuci huňatý koberec. Už má skúsenosť, čo na škvrny zaberá a nebude sa zamýšľať nad tým, čo sa tu predošlú noc udialo.

Linda zabuchne za sebou dvere, hlboko vzdychne a kráčajúc po pavlači a potom dole schodami si nevedomky prečíta myšlienku, ktorá vždy prichádza s vytriezvením, rozumom a slzami duše: Budúci semester sa vráti na výšku. Snáď.