Len pár dní predtým, než Denisa usadla do lóže národného divadla na opere Carmen, statne vyhlasovala medzi svojimi známymi, že svojho priateľa skutočne miluje. Hoci spolu žijú už osem rokov, vedú spoločnú domácnosť a trávia spolu takmer všetok voľný čas, nedokáže si ani prinajmenšom predstaviť, že by mu bola neverná.

“Naozaj s nikým,” obhajovala svoj postoj pred Erikom. Kládla si ruku na srdce, že neverná ani nikdy nebola, hoci príležitostí sa naskytlo mnoho. Možno to bolo prudérnym postojom jej priateľa, ktorý si ju aj po ôsmych rokoch pevne strážil. Horko-ťažko ju púšťal raz za mesiac na nevinné posedenie s kolegami. Inak Denisa po práci vždy utekala na autobus, chytro vyvenčiť psa a usadiť sa v útulnom byte, kde ju už poslušne čakal Martin. Denisa je typ domácej pani, respektíve domácej slečny, keďže hoci je už zasnúbená, stále sa s Martinom nevzali. Rada sa stará o pohodlie svojho snúbenca, o príjemnú atmosféru v ich malom byte v novostavbe, miluje knihy a rutinu, v skutočnosti má rada svoj životný štýl a vzťah, napriek tomu, že ho nie vždy chváli a oceňuje.

Denisa je typ umelecky založenej ženy, navonok nenápadnej, zvnútra rozpálenej. Osem rokov s jedným mužom v posteli ju čoraz viac zásobovalo nesplnenou vášňou, horlivou túžbou a sladkým napätím po ochutnaní zakázaného, pozorne stráženého ovocia. Túto ružovú časť duše si však Denisa starostlivo strážila a nevyzrádzala ju na počkanie. Častokrát si dokázala nahovoriť, že je vlastne všetko v poriadku a avantúry svojho vnútorného bytia len tíško ignorovala. Vášeň vkladala do každodenných povinností, do kvetov, ktoré zbožňovala a empaticky ju prežívala počas rôznych operných predstavení na ktoré chodievala. Sama. Martin operu nemusel a miesto podvolenia sa nechával Denisu chodievať samú. Lebo hocikto iný po jej boku by bol preňho nepredstaviteľný.

Denisin dávny známy z jej rodného mesta, charizmatický štyridsiatnik Erik, mal postoj k opere odlišný. Tak, ako aj pre Denisu, i preňho bola drogou. Na každom predstavení zažíval zimomriavky a uspokojenie ducha. Erik mal aj na dnešné predstavenie Carmen lístky na stále miesto v lóži na treťom poschodí. Nádherný výhľad, a predsa v zákryte. Romantika ako sa patrí…

Tentokrát sedela vedľa Erika Denisa.

Pohľad upretý na javisko, srdce jej búšilo s každým úderom bubna v orchestri, vzrušenie jej kĺzalo po tele ako sláky po husliach a jej prebúdzajúca sa skrývaná časť duše spievala ako neskrotná Carmen. Bola v rozpakoch. Jej svedomie sa neúspešne snažilo prehlušiť kapelu v jej tele. Droga v podobe ťažkého divadelného vzduchu a tónov hudobných nástrojov a spevu ju opájala. Vzruchy tejto atmosféry však znásoboval dotyk Erikovej ruky na jej stehne.

Denisa akoby začala lapať po dychu keď si uvedomila, že jej telo zaplavila vášeň. Prvýkrát po veľmi dlhom čase dostala pekelnú chuť. Jej čierne večerné šaty museli sať čoraz viac potu, nohy sa jej chveli, a akoby z vynútenia nadsily si prešla rukou po vlasoch a ušiach a prekrížila si ich cez prsia. Takto sama pocítila svoje stuhnuté bradavky. Malé znamienko na pravom prsníku sa vyhrážalo z výstrihu ako výkričník smerujúci k jasnému scenáru. Erik všetko pochopil. Videl ten pohľad, uvedomil si to napätie a krik v očiach roztúženej ženy a neváhal odvážne zájsť rukou vyššie. Ruka mu mimovoľne zašla až pod nohavičky a vtedy dostal dôkaz svojich predpokladov. Denisa pocítila také nesmierne vzrušenie z tohto momentu, že sa po prvýkrát v živote spravila len z pevnejšieho dotyku ruky muža. Myslela, že omdlie. Myslela, že bude kričať cez zatnuté zuby a rozpovie tajomstvo osemročnej kroniky, vypýta si to, čo vždy chcela. Prúd myšlienok však zastavila druhá vlna rozkoše. Druhý orgazmus pričinený hrou Erikovej ruky. Spravila sa v rytmoch Habanery. Vtedy ešte nevedela, že sa mnohokrát v spomienkach vráti k tomuto momentu a oveľa tvrdšie a vulgárnejšie bude vchádzať svojou rukou pod nohavičky.

Keď jej Erik nápadne naznačil pohľadom východ, upravila sa a poslušne, držiac sa jeho, teraz už silným parfémom ženy pokrytej, ruky, ho nasledovala. Po príchode do jeho bytu bola aj studená podlaha vhodným miestom na defilé rozkoše. Denisa odkryla všetky svoje zákutia tela i duše a Erikovi dala všetko, čo chcel. Bez slova, bez jedinej výčitky.

V ten večer Denisa okúsila ako chutí droga umenia, ako chutí zakázaný sex a sladká nevera. Erik už nikdy viac od Denisy nepočul vetu, ktorú kedysi zvykla hrdo opakovať. “Naozaj s nikým” totiž doznelo s poslednými tónmi huslí, keď Carmen skonala v náručí Dona Josého.