Maďarsko


Krajina našich južných susedov je u nás mnohokrát možno podceňovaná alebo lepšie povedané nedoceňovaná. A pritom ponúka už priamo za hranicou mnoho vynikajúcich kútov pre turistiku, a to obzvlášť gastronomickú a relaxačnú.

Cenová úroveň sa i v hlavnom meste drží na veľmi prijateľnej úrovni, zďaleka nedosahujúc priemer bratislavského centra. Rozhodne však prináša príjemných a usmievavých ľudí, vynikajúcu kávu (a tým myslím silné espresso), sýtu kuchyňu a priehršť polosladkých červených vín alebo fajnových páliniek (s tým i-čkom je to po maďarsky :D).

Termálne vody na každom rohu a uvoľnená, takmer až južanská atmosféra v Györi, alebo veľkoleposť a architektonická malebnosť Budapešte vás pritiahnu ako magnet.

Slováci budú mať asi najväčší problém s nemalebnou a nezrozumiteľnou rečou, ktorá je mnohokrát, najmä mimo hlavného mesta, jediným komunikačným jazykom. Čo i len najmenší náznak naučeného slova však maďara poteší a bude sa snažiť porozumieť a dohodnúť sa (nemýlme si teda namrzeného odmeraného „maďara“ z Dunajskej Stredy, ktorý je schopný povedať „po maďarsky“ szeretném párky horčicáva, s usmiatym budapešťanom).


Mapa a prehľad

www.google.sk

www.google.sk


Onedlho pribudne…

Okolie Bratislavy (kúpanie a relax v Mosonmagyaróvári, csárda v Dunakiliti, kúpalisko v Lipóte)

Maďarský Versailles vo Fertőd a kúpanie v Bükfürdő

Prechádzka, nákupy a kúpanie v Győri

Romantika v idylickom záhybe Dunaja vo Visegráde, historický Ostrihom a mesto maliarov Svätý Ondrej

Budapešť a Sissin zámok v Gödöllő

Mesto Miškovec

Balaton a kúpanie v termálnom jazere v Hévíz, hrad Sümegi Vár